Kuidas hooldada enda puidust köögitarvikuid?

10.03.2021
Kuidas hooldada enda puidust köögitarvikuid?

Meie tootevalikust leiate väga suure valiku erinevaid puidust köögitarvikuid. Selleks, et kõik see praktiline ilu kaua vastu peaks kirjutame teile vahelduseks mõned nipid, et kasutamise rõõmu jätkuks kauemaks!

  • Palun ära pese puidust nõusid nõudepesumasinaga. Naturaalsed ja õliga töödeldud lõikelauad muutuvad selliselt "karvaseks" ja kasutuskõlbmatuks.
  • Mida vähem vett, seda parem puidule. Kui pesed oma köögitarvikuid, siis kasuta sooja seebivett ja tee korralik kuivatusring rätikuga. 
  • Jäta pesemisel mängust välja tugevad traatharjad ja nuustikud, sest mehaaniline harjamine kahjustab puidu pinda nii visuaalselt kui ka sisemiselt. Ühtlasi loob see ka mõnusa pinnase bakterite ja mustuse kasvamiseks. 
  • Puidust lõikelaudadele ei meeldi suured temperatuurimuutused. Kui imestad, miks Sinu kadakast kaunitar enda vormid üsnagi ümaraks, siis saab olla kaks põhjust - kas liiga kuum vesi või liiga palju vett. Mõõdukalt ja mõistusega võttes peavad puidust köögiabilised kaua vastu!
  • Pesuvahendiks sobib puidust nõudele ideaalselt äädikalahus. See ei sisalda kahjulikke kemikaale nagu tavaline kodukeemia. Lõhna ei tasu karta - see kaob kiiresti. Kui on tegemist suurema liha või kala töötlemisega, võib abi otsida ka sidrunipoolikust soolaga või soodast. Selliselt hõõrudes tapad ka kõige kõvemad elusolendid enda lõikelaualt! PS! Pesupulber ja sooda muudavad puidu veidikene hallikamaks. 
  • Meie soovitame puidust esemete hooldamiseks kasutada linaseemne õli. Selle parim omadus on nimelt see, et ta polümeriseerib puitu ning nii muutub puidu struktuur ajapikku aina tugevamaks. Samuti muutub puit selle õliga kollakamaks ja looduslik muster tuleb paremini välja. Linaseemneõli ostes veendu, et pakendil oleks kirjas, et ta sobib "mänguasjade jmt õlitamiseks"
  • Puidust heeringatünne pestakse näiteks nõgestega, need kõrvaldavad puidult heeringalõhna. Puust kandikuid ja lõikelaudu desinfitseeritakse sibulakeeduveega, mis annab neile ka ilusa kuldse värvi.