Puidust toodete hooldamine

 

Ehe ja Ehtne Käsitöö tootevalikust leiate väga suure valiku erinevaid puidust köögitarvikuid. Selleks, et kõik see praktiline ilu kaua vastu peaks, kirjutame teile vahelduseks mõned nipid. Nii jätkub kasutamise rõõmu kauemaks!

  • Ära palun mitte kunagi pese puidust nõusid nõudepesumasinas! Enamus naturaalsed ja õliga töödeldud lõikelauad muutuvad nii "karvaseks" ja kasutuskõlbmatuks.

  • Puidu kohta kehtib reegel - mida vähem vett, seda parem! Kui pesta, siis sooja seebiveega ning äärmiselt tähtis on pärast pesu ka korralik kuivatusring rätikuga.

  • Kui juba pesta, siis kindlasti jätta mängust välja tugevad traatharjad ja nuustikud. Need kahjustavad puidu pinda nii visuaalselt kui ka sisemiselt ning kahjuks võib nii luua ka pinnase bakterite ja mustuse kasvatamiseks.

  • Puidust lõikelauad ei armasta suuri temperatuurimuutusi. Kui mõtled, miks su kadakast kaunitar tõmbus üsnagi ümaraks, siis saab olla kaks põhjust. Liiga kuum vesi või liiga palju vett. 

  • Pesuvahendiks sobib puidust nõudele ideaalselt äädikalahus. Äädikalahus ei sisalda kahjulikke kemikaale nagu tavaline kodukeemia. Lõhna ei tasu karta - see kaob kiiresti. Kui on tegemist suurema liha või kala töötlemisega, siis võib abi otsida ka sidrunipoolikust koos soola või soodaga. Selliselt hõõrudes tapad ka kõige kõvemad elusolendid enda lõikelaualt! PS! Pesupulber ja sooda muudavad puidu veidikene hallikamaks.

  • Meie soovitame puidust esemete hoolduseks kasutada linaseemneõli. Linaseemneõli parim omadus on, et see polümeriseerib puitu ning nii muutub puidu struktuur ajapikku aina tugevamaks. Samuti muutub puit selle õliga kollakamaks ja looduslik muster tuleb paremini välja. Linsaeemneõli ostes veendu, et pakendil oleks kirjas, et ta sobib "mänguasjade õlitamiseks" vms.

  • Puidust heeringatünne pestakse näiteks nõgestega. Need kõrvaldavad puidult heeringalõhna. Puust kandikuid ja lõikelaudu desinfitseeritakse sibulakeeduveega, mis annab neile ka ilusa kuldse värvi.