Kasulikku

Puidust toodete hooldamine


Ehe ja Ehtne Käsitöö tootevalikust leiate väga suure valiku erinevaid puidust köögitarvikuid. Selleks, et kõik see praktiline ilu kaua vastu peaks, kirjutame teile vahelduseks mõned nipid, et kasutamise rõõmu jätkuks kauemaks!

- Ära palun mitte kunagi pese puidust nõusid nõudepesumasinaga! Enamus naturaalsed ja õliga töödeldud lõikelauad muutuvad nii "karvaseks" ja kasutuskõlbmatuks.

- Puidu kohta kehtib reegel - mida vähem vett, seda parem! Kui pesta, siis sooja seebiveega ning äärmiselt tähtis on pärast pesu ka korralik kuivatusring rätikuga.

- Kui juba pesta, siis kindlasti jätta mängust välja tugevad traatharjad/nuustikud, sest see kahjustab puidu pinda nii visuaalselt kui ka sisemiselt ning loob mõnusa pinnase bakterite ja mustuse kasvatamiseks.

- Puidust lõikelauad ei armasta suuri temperatuurimuutusi. Kui mõtled, miks tõmbus Su kadakast kaunitar enda vormid üsnagi ümaraks, siis saab olla kaks põhjust. Liiga kuum vesi või liiga palju vett. Mõõdukalt ja mõistusega võttes peavad puidust köögiabilised kaua vastu!

- Pesuvahendiks sobib puidust nõudele ideaalselt äädikalahus. Äädikalahus ei sisalda kahjulikke kemikaale nagu tavaline kodukeemia. Lõhna ei tasu karta - see kaob kiiresti. Kui on tegemist suurema liha/kala töötlemisega, võib abi otsida ka sidrunipoolikust soolaga või soodast. Selliselt hõõrudes tapad ka kõige kõvemad elusolendid enda lõikelaualt! PS! Pesupulber ja sooda muudavad puidu veidikene hallikamaks.

- Meie soovitame puidust esemete hoolduseks kasutada linaseemne õli. Linaseemne õli parim omadus on nimelt see, et ta polümeriseerib puitu ning nii muutub puidu struktuur ajapikku aina tugevamaks. Samuti muutub puit selle õliga kollakamaks ja looduslik muster tuleb paremini välja. Linsaeemneõli ostes veendu, et pakendil oleks kirjas, et ta sobib "mänguasjade õlitamiseks jmt."

- Puidust heeringatünne pestakse näiteks nõgestega. Need kõrvaldavad puidult heeringalõhna. Puust kandikuid ja lõikelaudu desinfitseeritakse sibulakeeduveega, mis annab neile ka ilusa kuldse värvi.